Zaujímavé miesta v okolí Kováčovej a meste Zvolen.

Dizajn bez názvu

Ste u nás ubytovaní, alebo sa ku nám ešte len chystáte? Máme pre Vás zaujímavé miesta v okolí, ktoré sa oplatí ísť pozrieť. Zoberte so sebou spolubývajúceho a užite si voľný čas, spoznajte prírodu a nové miesta v okolí.

Ako prvé a najbližšie miesto je Kováčovský rybník. Nachádza sa v blízkosti liečebného ústavu, pár minút pešou chôdzou. Je to príjemná prechádzka po asfaltovej ceste, ktorá vedie priamo k rybníku. V okolí si môžete urobiť piknik, alebo len tak posedieť a užívať si okolitú prírodu. Pre rybárov obec ponúka aj kúpu rybárskych lístkov.

Taktiež v blízkosti našich kúpeľov sa nachádza HOLIDAYPARK Kováčová. Prídu si tu na svoje ľudia v každej vekovej kategórií. V areáli sa nachádzajú bazény s liečivou minerálnou vodou, termálne bazény, plavecký bazén a taktiež pre tých najmenších aj detský bazén. Holidaypark je zrekonštruovaný a ponúka možnosť využitia viacerých športových aktivít. Pacienti, ktorí sú ubytovaní v našom liečebnom zariadení, majú automaticky pri predložení kúpeľného preukazu na recepcii HOLIDAYPARKU 20% zľavu.

V priľahlom meste Zvolen môžete navštíviť Zvolenský zámok, ktorý stojí na brehu rieky Slatina. Bol vystavaný v gotickom slohu. Slovenská národná galéria spravuje priestory zámku a využíva zámok na výstavné účely, konajú sa tam svadby a každoročne v lete na nádvorí Zámocké hry zvolenské. Stále expozície sa tematicky orientujú na staré, najmä gotické umenie na Slovensku.

Neďaleko Zvolenského zámku stojí maketa pancierového vlaku, ktorý pripomína Slovenské národné povstanie. Replika vlaku sa nachádza v parku Štefana Višňovského a bola vytvorená pre natáčanie filmu Deň, ktorý neumrie z roku 1974.

Nad sútokom rieky Hrona a Slatiny sa nachádza Pustý hrad. Skladá sa z dvoch hradných komplexov, Dolného a Horného hradu. Patrí medzi najrozsiahlejšie hradné zrúcaniny nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. K hradu vedie viacero chodníkov a výstup až hore trvá približne 45minút. Je to veľmi pekná prechádzka, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Arborétum Technickej univerzity pokrýva na Borovej hore plochu 45ha. Pestujú v ňom mnohé druhy a formy domácich a cudzokrajných stromov a kríkov. Arborétum je známe svojimi ružami, ktorých tu kvitne okolo 1200 druhov. Pri vchode je veľké kaktusárium.

Verejnosti je prístupné od apríla do októbra počas pracovných dní v čase od 7:00 do 15:00.

Priamo v centre mesta Zvolen nájdete aj Divadlo J. G. Tajovského, ktoré je silnou a uznávanou kultúrnou inštitúciou s bohatou históriou, profesionálnou kvalitou a vysokým umeleckým prínosom. Pôsobí ako najväčšia kultúrna inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja a je vedené ako repertoárové divadlo orientované na širokú vrstvu publika. Vždy aktuálny program nájdete na ich webovej stránke.

A pre tých, ktorí radi navštevujú múzeá sa v centre mesta nachádza zaujímavé Lesnícke a drevárske múzeum. Múzeum vo Zvolene je špecializovaným múzeom s celoslovenskou pôsobnosťou v oblasti múzejnej dokumentácie lesníctva a drevárstva a zároveň dokumentuje i vývoj prírody a spoločnosti vo zvolenskom regióne. Poslaním múzea je zhromažďovať, vedecky spracovávať zbierkové predmety a ako súčasti kultúrneho dedičstva ich uchovávať a prezentovať, aby prispeli k poznaniu vývoja prírody a spoločnosti. Vo svojich fondoch z lesníctva, drevárstva, mykológie, histórie, archeológie, numizmatiky a národopisu má vyše 51 000 predmetov.
Je pokračovateľom Lesníckeho múzea v Bratislave, ktoré bolo súčasťou Zemědělského múzea (1927), a Mestského múzea vo Zvolene (1942). Od roku 1992 spája vo svojej činnosti poslanie oboch týchto historických a pamäťových inštitúcií. V roku 2008 sa múzeum stalo organizačnou súčasťou štátneho podniku LESY Slovenskej republiky. 

Veríme, že sme Vám pomohli pri výbere výletu počas pobytu u nás v Maríne, a niektorý z našich tipov využijete ako motiváciu, navštíviť okolitú prírodu, či zaujímavé miesta.